AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR 2022? AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar, hangi bankaya yatırılacak?

Leila

Global Mod
Global Mod
AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR 2022? AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar, hangi bankaya yatırılacak?

AÖF kayıt yenileme süreci 7 Şubat 2022 tarihinde yani bugün başlayacak. Bahar dönemi için öğrenciler ders seçimi, kayıt yenileme işlemini gerçekleştirecekler. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri, kayıt yenileme ücretlerini ve ders seçimi öğrenci giriş ekranını araştırıyorlar. Peki AÖF kayıt yenilemesi nasıl yapılır 2022? AÖF ücreti hangi bankalara yatırılacak, ders seçim ücreti ne kadar?

AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

AÖF kayıt yenileme işlemleri 7 Şubat tarihinde bugün başlayacak. AÖG kayıt yenileme işlemleri 18 Şubat 2022 Cuma günü saat 22:00’da sona erecek.

AÖF KAYI YENİLEME NASIL YAPILACAK 2022?

AÖF kayıt yenileme işlemleri aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacaktır. Kayıt yenileme işlemi, Ders Seçimi (Ekle-Sil) ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle tamamlanacaktır.

AÖF KAYIT YENİLEME EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR VE HANGİ BANKALARDAN YAPILACAK?

AÖF ders seçimi yapılmadan ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecektir. Katkı payı ödemeleri, , Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 18 Şubat 2022 tarihinde Kredi Kartı, İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 22:30’a kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler yaptıkları ödemenin, 2021-2022 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2021-2022 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.
Haber sitelerinden alıntıdır.